Farklı sektörlerdeki başarısını perakende alanında da sürdürmek isteyen Eren grubu, 1990 yılında dünyaca ünlü Fransız Devanlay Grubu ortaklığı ile Devanlay - Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş'yi kurmuştur. Şirket, Lacoste ürünlerinin lisanslı üretimini yaparken, aynı yıl kurulan Er-De Pazarlama A.Ş. ise bu ürünlerin dağıtımını yapmaya başlamıştır. Eren perakendenin temellerinin atılmasını sağlayan bu işbirliği, aynı zamanda sektörde de yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

Eren Perakende, 2000 yılında popüler saat markası Swatch ile distribütörlük anlaşması imzalayarak perakendecilik alanındaki ilerleyişini sürdürmüştür. 2005 yılında markalarına dünya moda devi Burberry'yi de ekleyen Eren, 2012 yıllında G-Star Raw ve Gant'in distribütörlük haklarını da alarak dünya markalarıyla birlikteliğine devam etmiştir. Yine 2012 yılında önemli bir kararla çok markalı ayakkabı zinciri olan Superstep konseptini hayata geçiren Eren Perakende, tüketicilere bir çok dünya markasına aynı çatı altında ulaşma kolaylığını sunmuştur. 2013 yılında ünlü Amerikan markası Nautica ile anlaşan Eren, bugün markanın Rusya, Ukrayna ve CIS ülkelerindeki operasyonunu da yürütmektedir. Eren, 2015 yılında ise Converse'i bünyesine dahil etmiştir. Ayrıca Eren Perakende bünyesindeki markaların seri sonu ürünlerinin bulunduğu Occasion olarak adlandırılan outlet konseptli mağazaları da bulunmaktadır.

Bugün, 25 yıllık tecrübesi, 300'e yakın mağazası ve 20 ülkede 1000'in üzerinde satış noktasıyla Eren Perakende; sektördeki yatırımlarına ve kararlı ilerleyişine devam etmektedir.

In retail sector, Eren Group wanted to also pursue the success it has achieved in various sectors. For this reason Devanlay - Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş was established in 1990 by partnership of Eren Group and French Devanlay Group. Company started licensed production of Lacoste products and again in the same year, Er-De Pazarlama A.Ş. was established to carry out distribution of these products.

This cooperation led to laying foundations of Eren Perakende and at the same time it is considered as the beginning of a new era in the sector.

Eren Perakende signed a distributorship contract with popular watch brand Swatch in 2000 and continued its progress in retail sector.

In 2005, Eren included world fashion leader Burberry to its brands and in 2012, it has acquired distributorship rights of G-Star Raw and Gant and continued cooperating with world’s leading brands.

Again in 2012, Company reached a major decision and launched the multi-brand shoe chain, Superstep concept, providing to the consumers, the comfort of reaching many global brands under the same roof.

In 2013, Eren made an agreement with renowned American brand Nautica and today it continues to carry out operations of the brand in Russia, Ukraine and CIS countries. 2015, Eren Retail included Converse to its brands.

Also Eren Perakende has an outlet store Occasion, where it provides clearance sale of the brands under its portfolio.

Today, based on 25 years of experience, almost 300 stores and more than 1000 points of sales in 20 countries, Eren Perakende continues to make investments and to determinedly progress in the sector.

İletişim Bilgileri;

Adres: Merkez Mah. Kavak Sokak No:39 Bahçelievler/İstanbul 34197
Çağrı Merkezi: 444 EREN(3736)
e Posta : mh@lacoste-tr.com