Şuan Okunuyor
Cennet Adalar: Bahamalar

Cennet Adalar: Bahamalar

Bahamalar; merkezi Nassau olarak bilinen ve tüm mevsimleri yaz ayı olarak karşılayan büyüleyici atmosferi olan bir adalar topluluğu. Lokasyon olarak Karayipler’de yer almasa da, manevi olarak Karayiplere dahil. İspanyolca’da sığ deniz anlamına gelen bu adalar topluluğunda, toplam; 700 ada ve 2400 çıplak kaya oluşumu bulunuyor. Atlantik Okyanusu’nun en nadide yerlerinden biri olan Bahamalar, bir Amerika ülkesi.

Bahamalar’da para birimi Bahama Doları ve Amerikan Dolarına birebir eşit. Dolayısıyla adada hem Amerikan Doları hem de Bahama Doları kullanabilirsiniz. Size tavsiyemiz; üzerinizde kalan son Bahama Dolarlarını ülkeden çıkmadan mutlaka Amerikan Dolarına çevirmeniz. Çünkü bu para birimini başka bir ülkede bozdurmanız veya kullanmanız mümkün değil.

Bahamalar; bembeyaz, incecik kumlara sahip olan plajları ve kristal gibi berrak, turkuaz renkli deniziyle biliniyor. Eşsiz güzelliğiyle aklımızı başımızdan alan bu adalar topluluğu tüplü ve şinorkelli dalış için ideal denize sahip. Bahamalar deyince hepimizin aklına balayı gelebilir fakat bu rüya gibi adalara gitmek için bir çok sebebiniz var.

Bahamaların başkenti, subtropik iklimin en tatlı hali, renkli evler adası Nassau. Biz, merkez adası Nassau’ya köprü ile bağlı olan Cennet Adası’nda bulunan Atlantis Otel’de konaklamanızı öneririz.

Koridorlarını tamamen kaplayan dev akvaryumları izlerken, adanın meşhur içeceği Hindistan suyunu içebilirsiniz.

Karayipler lüks ve pahalı olduğu düşünüldüğü için genelde sadece balayı için tercih ediliyor. Fakat buraya önceden rezervasyon yaparak uygun fiyata da gidebilirsiniz. Mevsimi sürekli yaz olan bu adaya giderken ekvator ışıklarının dik açıyla düşmesi sebebiyle yanınızda mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu bulundurmanızı tavsiye ederim.

‘Cabbage Beach’ Bahamalar’ın popüler beachlerinden bir tanesi. Küçük küçük ahşap evlerden oluşan, çok şık, lüks ve elit bir otel olan One&Only Resort’ ü de konaklama için tercih edebilirsiniz.

Eğer çocuklu bir aileyseniz, hayvanat bahçesi olan Ardastra Gardens & Zoo ‘da sadece bu iklimde yaşayan çeşitli hayvanları görebilirsiniz. Flamingo şovu izleyerek kahkahalara boğulacağınıza eminiz.

Ayrıca Bakınız

Gece gidebileceğiniz yerler sınırlı olan bu eşsiz adada Green Parrots Bar’da birşeyler içebilir, otellerin casinolarını gezebilir, Senor Frogs ’da Meksika yemeği deneyebilirsiniz. Ayrıca Bahamalıların ulusal yemekleri ; conch , kum yengeci ve dikenli ıstakozu da denemenizi tavsiye ederiz.

Türkiye’den Bahamalar’a direk uçuş maalesef bulunmuyor. Birkaç defa başka şehirlerde duraklama yapmanız gerekebilir. Amerika New York City’den aktarmalı olarak 5 saatte giden uçaklar mevcut.

Ziyaret edecekler için şimdiden iyi yolculuklar.

www.thy.com

Yorumları görüntüle (0)

Yorum Yapın

Eposta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.