Şuan Okunuyor
Erkek Dolaplarının Olmazsa Olmazı : Deri Ceket

Erkek Dolaplarının Olmazsa Olmazı : Deri Ceket

İşte o sabırsızlıkla beklediğimiz dönem geldi, çattı! Biz kısaca deri ceket mevsimi diyoruz. Havalar biraz ısındı mı incecik trikolar, hatta t-shirtlerle giydiğimiz deri ceket mevsimine hoş geldiniz.

Aslında deri ceketi zamansız stillerin arasına gönül rahatlığı ile koyabiliriz. Çünkü artık klasik-romantik-dramatik-trendy daha ne kadar stil varsa hepsiyle büyük bir uyum içerisinde. Görüntü itibariyle benim için hep bir serseri ruhu anımsatsa da dolabınızda mutlaka bulundurmanız gereken ürünlerden bir tanesi de iyi bir deri ceket.

Peki gelelim iyi bir deri cekette olması gereken özelliklere

İyi bir deri ceket, bir kere adı üzerinde gerçek deri olmalı. Rica ediyorum suni deri ve benzerlerinden kaçının. Tabi seçeceğiniz deri günlük hayatınızdaki kullanımına göre değişir. Kuzu derisi ince yapısıyla bilinir ve çabuk hasar görür. İnek derisi ona göre daha kalındır.

Koyun derisi ise kuvvetli fakat ağır kokuludur. Gerçek deri hem hava geçirgenliği sağlar hem de rüzgarı keser. Görüntüsünün de suni olanına göre daha bir tok ve şık durduğu aşikar.

Bedeninize göre ceket bulun

Deri ceket seçiminde yapılan en büyük hatalardan biri de bedene göre ya da fiziksel özelliklere göre yapılmayan alışveriş. ‘Deri bu nasılsa esner’ mantığıyla hareket etmek bu durumda ne yazık ki oldukça yanlış. Eğer göbeğiniz varsa, kısa kesim ceket kesinlikle almayın. Model seçenekleri günümüzde oldukça geniş. Kalçayı örtenden, fit kesime, bol kesime kadar bir çok alternatif mevcut.

Kişiliğinizi yansıtsın

Eğer klasik ya da sade bir yapınız varsa daha az aksesuarsız olanları tercih edebilirsiniz. Kendinize güveniyor, ben iddialıyım diyorsanız renkli olan alternatifler tam size göre.

Lacoste’un deri ceket koleksiyonuna mevsimi kaçırmadan hemen göz atabilir, indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Daha fazla ürün incelemek için hemen tıklayın shop.lacoste.com.tr

#ErkekDeriCeket  

#ErkekMont  

#ErkekGiyim  
#LacosteErkekYenisezon  

Yorumları görüntüle (0)

Yorum Yapın

Eposta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.