Şuan Okunuyor
Gömlek kolu nasıl katlanmalıdır?

Gömlek kolu nasıl katlanmalıdır?

”Nasıl yani gömlek katlamanın da mı kuralı varmış?” dediğinizi duyar gibiyiz. Ne yazık ki günlük hayatımızda önemsemediğimiz bir çok detay, karşımızdaki kişiye yanlış mesaj verebiliyor.

Özellikle gömlek konusuna değiniyor olmamızın sebebi ise en çok yapılan hatalardan biri olması ve her sezon en çok tercih edilen grup olmasından kaynaklanıyor.

Bir gömlek kolunu katlarken ilk düşünmemiz gereken üzerimizdeki kıyafettir. Örneğin, yarı konservatif bir işiniz var. Şu an ofistesiniz ve bir toplantıya girmek üzeresiniz. Kesinlikle gelişi güzel bir katlama yapılmamalı. Eğer üzerinizdeki gömlek kumaş-chino bir pantolon ile kombinlenmiş, kravat ve diğer aksesuarlarla tamamlanmışsa aşağıda İtalyan adı verilen yöntem ile kol katlanmalıdır. Bu katlama yöntemi eleganlık katacaktır. Ayrıca gömlek manşetinizde bulunan zıt rengi de yine bu katlama yöntemi ile ön plana çıkarabilirsiniz. Giydiğiniz düz renk ve şık bir gömlek ise ¾ katlamalardan uzak durun, katlama boyu için en ideal olan dirsek hizasıdır.

Diyelim ki klasik gömlek dışında bir gömlek olsun. Jean gömlek gibi. Jean gömlek DNA’sı gereği rahat bir ürün olduğu için klasik bir katlamayı kaldırabilir. Fakat yine manşet kısmındaki zıt rengi göstermek isterseniz İtalyan katlama uygun olacaktır. Klasik katlamalarda katlama boyu, kol boyunuza göre değişmektedir. Eğer uzun kollarınız varsa ¾ katlama sizin için ideal olacaktır.. Eğer kol boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız katlama boyu için dirsek hizasını tercih edebilirsiniz.

#LacosteErkekGömlekModelleri

 

Ayrıca Bakınız

#LacosteErkek

 

Yorumları görüntüle (0)

Yorum Yapın

Eposta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.