Şuan Okunuyor
Güneş Gözlüğü Rehberi

Güneş Gözlüğü Rehberi

Pek çoğumuzun fazla aksesuardan kurtulmaya çalıştığı şu sıcak yaz günlerinde hem bir sağlık unsuru olarak hem de kombinlerimizin tamamlayıcıları olarak vazgeçilmezimiz güneş gözlüğü.Peki gözlük seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Güneş gözlüğü seçerken nasıl ilerleyeceğiz diye soracak olursanız,öncelikle yüz şeklimizi ele almalıyız.Trend kesinlikle 2.sırada kalıyor. Şimdi aşağıdan kendi yüz şeklinizi bulmalısınız.

Yüz şekliniz eğer yuvarlak ise;

Tercihinizi kesinlikle daha sert köşeli gözlüklerden yana kullanmalısınız.Çünkü içerisinde ovallik barındıran bir gözlük kullanacak olursanız,sizi olduğunuzdan çok daha toplu gösterecektir.Bu durumda wayfarer modeller sizin için oldukça uygun olabilir.

Yüz şekliniz oval ise;

Hemen her modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.En şanslı yüz şekli için oval yüz diyebiliriz.Kedi gözlükler,köşeli gözlükler,yuvarlak gözlükler,damla model gözlükler hepsi adeta sizin için yaratılmıştır.

Yüz şekliniz kare ise;

Oval yuvarlak gözlükler tercih etmelisiniz çünkü seçeceğiniz sert köşeli diğer gözlükler sizi olduğunuzdan daha sert bir ifadeye bürüyecektir. Alt tarafı ovalleşen gözlükleri de yine çeşitli durumlara göre kullanmak elbette mümkün.

Ayrıca Bakınız

Eğer yüz şekliniz üçgen/kalp şeklinde ise;


Tercih edeceğiniz gözlük damla modelleri olabilir.Bu gözlük türü yüzünüzün ifadesini daha aşağı doğru çekeceğinden yüzünüze doğru bir armoni oluşturacaktır.

Şimdi artık yüz şeklinize göre nasıl bir model bulmanız gerektiğini bildiğinize göre bir kaç küçük ayrıntıyı da belirtmekte fayda var.

Mesela;damla model güneş gözlüklerinin yüzünüzü daha sarkık göstereceğini ya da kedi model gözlüklerin yüzünüzü daha da havaya kaldırarak dolayısıyla daha genç göstereceğini biliyor muydunuz?

#bestseller   
#2015lacostegunesgozlugu   
#gunesgozlugu   
#lacoste2015   
#lacostetrend   
#lacostegozluk   
#lacostesunglasses   
#lacosteyazmodasi   
#2015yaztrendi   

Yorumları görüntüle (0)

Yorum Yapın

Eposta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.