Now Reading
Mercedes Benz Fashion Week-İstanbul

Mercedes Benz Fashion Week-İstanbul

Tüm moda severlerin gündeminde bu hafta tek bir şey vardı, o da Fashion Week. Haftalar öncesinden biz ne giyeceğimize karar verirken, tasarımcılar modeller üzerindeki son rötuşları attı, derken etkinlik geldi çattı bile.

Bu sene 8. düzenlenen etkinlik, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde devam ediyor. Defileye dahil olan tasarımcılar ilkbahar/Yaz koleksiyonlarının ön görümlerini yapıyor.

Her yıl Mart ve Ekim aylarında, uluslararası moda takvimi doğrultusunda düzenlenen etkinlik, her sezon uluslararası basın ve satın alma sorumlularını İstanbul’da buluşturarak Türk tasarım gücünün global ölçekte ses getirmesini hedefliyor.

Yeni sezonda bizleri nelerin beklediğine gelirsek, ilk söyleyeceğimiz çabasız şıklık olabilir. Özellikle keten kumaşların ayrı bir yer tuttuğu koleksiyonlarda, kol ve paçalarda kullanılan volanlar İspanyol tarzını hatırlatıyor. Diğer yandan ağırlıklı olarak çöl çiçeğinin kızılımsı tonları ve natürel renkler hakimiyetini sürecek gibi gözüyor.
Etkinlikte çok farklı tarzlara hitap eden bir çok tasarımcı yer alıyor. Bu, İstanbul’un bugün diğer moda şehirlerinden biri olabileceğinin yeşil ışıklarını yakıyor.
Eklemekte fayda var ki henüz ‘Moda Haftası’ sona ermedi. Defile yarın akşam 19.30’da Çiğdem Akın ile sona erecek.(Defile takvimini görmek için tıklayın.)Defile Takvimi Sonrasında ise harika bir kapanış partisi yine Zorlu Center’da sizi bekliyor olacak. (Kapanış partisi detayları için tıklayın.)Kapanış Partisi

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top