Şuan Okunuyor
Monotonluktan kurtulmak için; Desen

Monotonluktan kurtulmak için; Desen

İçinde bulunduğumuz 15 aw sezonunun yeni trendi baskılı desenler kendini ilk kez 2 sene önce göstermeye başladı. Zamansız desenlerin başında gelen şal deseni sonrasında yerini kazayağı desenine bırakmıştı. Büyük markalar yine yanılmadıklarını anladılar ve sıra yeni bir şeyler denemeye geldi. Dijital ve şablon baskı.

Dijital baskılı ürünler bugün alternatif giyim ürünlerinin anahtar parçası haline geldi demek mümkün.

Peki asıl konumuza gelelim. Baskılı bir ürünü nasıl giyeceğiz? Baskı desenli ürünlere ait tüyoları sizin için sıraladık.

Bir kere giydiğiniz baskılı ürün, bu bir desen olabilir, manzara resimleri veya ünlü bir kişinin fotoğraf baskısı olabilir. Bizim için önemli olan desenin büyüklüğü olacaktır. Çünkü bu ürünlerde optik illüzyon bulmaktadır ve olmak istediğinizden daha ince ve daha kalın görünmenizi sağlarlar. Dolayısıyla göz yanılmasını, hangi bölgede ne etki yaratmak istediğimize göre tercih etmeliyiz.

Örneğin Lacoste ’un bu seneki militer baskılı gömleklerini ele alalım.
Bu gömlekteki desenlerin boyutu büyük. Büyük desenler bulundukları bölgeyi büyük gösterirler. Dolayısıyla seçici insan gözü, bu desenle birlikte dikkati proporsiyonunuzun üst kısmına çekecektir.

Eğer vücut şekliniz; armut, gazete veya kum saati ise büyük desenleri üst grupta giymek sizin için doğru bir seçim olacaktır.
Vücudunuz; çilek, gazete ise deseni alt gruplarda tercih etmelisiniz.
Elma vücut tipindekiler ise ya desenli giymekten kaçınmalı ya da desenleri bölmek için hırka-ceket gibi bir tamamlayıcı kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız

#KamuflajModası

 
#DijitalBaskılıÜrünler

 

Yorumları görüntüle (0)

Yorum Yapın

Eposta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.