Şuan Okunuyor
Renklerin Dili Kırmızı

Renklerin Dili Kırmızı

Bu sezon her yerde her fırsatta karşımıza çıkardıkları monokrom yani tek renk giyinmekti. Peki siz monokrom giyecek olsanız hangi rengi tercih edersiniz?

Seçiminizi canlı renklerden mi yoksa buzlu renklerden yana mı kullanırdınız?

Artık yazın ortasındayız demenin mümkün olduğu günlerde biz seçimimizi iddialı renklerden yana kullanacağız. Mesela bir ana renk olsun kırmızı gibi.

Neden kırmızı?

Kırmızı ki,aşkın,tutkunun,bağlılığın,mutluluğun, ve dişiliğin rengidir hem de karşımıza o kadar güzel bir tonuyla çıkıyor ki bu sene…
Hem canlı hem dikkat çekici. Bugün monokrom modasında kırmızıyı en çok kullananlardan biri de spor ayakkabı yapımcıları. Özellikle 3’lü tona-ton veya çapraz renklerini kullanıyorlar. Elbette herkes kırmızı giyebilir. Yok bana yakışmıyor demeyin.Ten renginiz açık veya koyu hiç fark etmez. Önemli olan kırmızının hangi tonunu giydiğiniz.Aşağıdaki testi çözün ve sizin için kırmızının hangi tonu daha uygun onu bulun.

Öncelikle sizin için hangi renk daha çekici altın mı gümüş mü?

Eğer cilt alt renginiz sarı ise;Kırmızı,Venedik kırmızısı,Mercan kırmızısı,Vermillon(Cildinizin alt renginin sarı olması demek;ten renginizdeki karoten oranının fazla olması demektir.Ten renginde karoten oranı yüksek olan insanların tenleri buğday tenlidir.)

Eğer cilt alt renginiz maviyse;Bordo,Koyu mor(Cildinizin alt renginin mavi olması demek;ten renginizdeki melanin oranının yüksek olması demektir.Ten renginde melanin oranı yüksek olan insanların tenleri beyazdır.)

Eğer cilt alt renginiz turuncu ve kahverengiye yakınsa;Falu kırmızısı,Pas rengi,Karmen kırmızısı,Terra cotta( Cildinizin alt renginin turuncu olması demek;ten renginizdeki trikosiderin oranının yüksek olması demektir.Ten renginde trikosiderin oranı yüksek olan insanların tenleri kahverengi-esmerdir)

Ayrıca Bakınız

Yukarıda sormuş olduğumuz altın mı yoksa gümüş mü sorusunun cevabı ise;

Seçiminiz altın ise; sıcak renkler

Seçiminiz gümüş ise; soğuk renkler sizin renkleriniz.Seçiminizi bu doğrultuda yaptığınız takdirde yüzünüz ortaya çıkacak,renkler sizi daha dingin daha sağlıklı gösterecek.Renklerin çoğu zaman bizi ne kadar boğduklarına şahitlik eder fakat bunun sebebini bir türlü bilmeyiz.Bu renk sizi boğdu ifadesi yerine bu rengin sizi nasıl etkilediğinden bahsedelim biraz.Örneğin soğuk tenliyseniz,yüzünüze yakın yerlerde kullanacağınız kırık beyaz rengi;dişlerinizin rengini sarartacak,gözlerinizin akını sarılaştıracaktır. Tercihinizi beyazdan yana kullanırsanız,optik beyazın yüzünüze yansıması bütün renkleri daha parlak göstereceğinden uykusunu almış,dinlenmiş ve sağlıklı gözükeceksiniz.

#LacosteKadın  #LacosteWomen  #LacosteGömlek  #Lacosteİndirim  #Lacostemonochrome  #Lacostekırmızıpolo 

Yorumları görüntüle (0)

Yorum Yapın

Eposta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.