Now Reading
Yazın Favorisi: Keten Gömlekler

Yazın Favorisi: Keten Gömlekler

Yaz ayları için en uygun gömlek çeşidi olan keten gömlekte nelere dikkat etmeliyiz?

Keten gömlek, organik yapısı dolayısıyla ısı alışverişini kolay sağlayacağı için terletmez. Bu sebeple en çok tercih edilen mevsim yaz aylarıdır. Hafif yapısı da yine yaz ayları için büyük bir tercih sebebi. Üzerinize yapışmıyor, terletmiyor, ağır değil. En önemlisi çok şık! İşte bu, istediğimiz tüm özellikler bir arada!

Fakat bu gömleklerle ilgili unutmamamız gereken bir diğer özellik, ince yapısının çabuk kırıştığı olmalı. Eğer elinizde kırışmadığını iddia ettiğiniz bir keten gömleğiniz varsa, ne yazık ki bu içerisine ‘doğal olmayan maddeler karıştırılmış’ anlamına geliyor.

Peki vücudumuza göre nasıl gömlek seçimi yapmalıyız?

Bir kere seçeceğiniz ürün kesinlikle çok dar olmamalı. Bu ürünlere elastik gibi dış maddelerin karışımı yapılmadığı için, hareket alanınız kısıtlanabilir. Zaten bu gömlekler genelde fit kesim adını verdikleri özel bir kalıp ile sunuluyor.

İkinci olarak dikkat edebileceğiniz konu ise, gömleğin boyu olabilir. Eğer boyunuz yeterince uzun değilse ve gömlek uzun geliyorsa gömleği kestirmeyin. İçinize sokarak giymeyi deneyin. Bir tadilat faciasıyla karşılaşmak istemeyiz değil mi?

Son olarak göz önünde bulundurmanız gereken yaka tipi. Keten gömleklerin de bir çok yaka çeşidi bulunuyor. Mesela ufak bir yüzünüz varsa büyük yakalar yerine daha orta boyda veya kısa yakalar sizin için uygun olacaktır. Uzun yakaları kullanması gerekenler uzun ve yuvarlak yüzlüler olmalıdır.

Peki hangi rengi seçeceğinize gelince, inanın buna biz de karar veremiyoruz. A-) Hepsi. Hatta her güne bir keten gömlek.

#LacosteKetenGömlek

 

#LacosteErkekGömlek

 

#LacosteErkekAyakkabı

 

#LacosteErkekPantolonŞort

 

#LacosteErkekGözlük

 

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top