Şuan Okunuyor
2015’in en trend çantaları

2015’in en trend çantaları

Bir kadının yanında taşıdığı en önemli aksesuarlardan biri kuşkusuz çanta diyebiliriz.
Öncelikli amacımız kendi zevkinize ve kıyafetlerinizle uyum sağlayan çantalara yatırım yapmak olacaktır. Bizde sizin için 2015’in en beğenilen çantalarından bahsetmek istedik.

2015 yılındaki en trend çantalara baktığımızda her stille kolaylıkla uyum sağlayabilecek ürünler bulabiliyoruz. Özellikle 70’lerin stilinde bulabileceğiniz bol çeşitlik, marine stilinden esinlenen çizgililer ve açık renkler bu sezonun gözde ürünleri.
Bir çanta nasıl uyumlu bir kombin haline getirilebilir derseniz? En kolayı içindeki renklerden ilham alabilirsiniz.

1. Çapraz Askılı Çantalar: Bu tür çantalar her mevsim bizimle birlikte olacak çantalardır. Kullanan kişiye en büyük özgürlüğü sağlayan çanta olması bakımından bizim de favori çantalarımız arasında yer alıyorlar. Bazen postacı çantası olarak, bazen de kova çanta olarak karşımıza çıkıyorlar. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir konu var! Vücut tipleri…

Çapraz askılı çantalar, başta kum saati ve çilek vücut tipleri tarafından kullanılmalıdır. Kum saati bir vücudun, zaten orantılı gelen fiziğinde herhangi bir problem teşkil etmez. Hatta tam tersine kum saatinin, dolgunluğuna dolgunluk katacaktır. Çilek vücut tipinin de olmayan basenlerini destekleyecek, daha orantılı bir fizik haline getirecektir. Eğer armut veya elma vücut tipine sahipseniz bu çantalar basenlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilir. Aman dikkat!


Göz AtLacoste timsah baskılı çantalar, düz ve basit olan çeşitlerinin dışında farklı renklerde ufak timsahları olan alternatifi de bulunan Lacoste çantalar, spor ve günlük kullanılabilen ürünler. Bu ürünleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli şey boyutları. Çantanın enine doğru mu yoksa boyuna doğru mu uzadığını kontrol edin. Bunu baz alarak vücut tipinize göre seçeceğiniz ürünler, sizin için çok daha doğru tercih olacaktır. Örneğin; boyunuz çok uzun değil ise enine uzun olan çantayı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Lacoste ‘un mini şeffaf çantaları da yine oldukça gözde ürünlerin arasında yer alıyor. Püskülleri ise ona biraz bohem biraz ikonik bir hava katmış. Bu çantaların da içini çok fazla doldurmamaya dikkat edin. İçine koyacağınız her detayın gözükeceğini var sayarak kullanmayı unutmayın.

2. Kova Çantalar: Farklı renk, kumaş ve dokuda geniş seçkiye sahip bu çantalarda, yaza sıcak bir giriş yapıyoruz. Bu stildeki en beğendiğimiz çanta ise şüphesiz yazın bütün renkleriyle kombinlenebilecek olan pudra pembe renkli kova çanta. Birlikte giyebileceğiniz renklere şöyle bir göz gezdirelim; gümüş gri, yeşil, mavi, siyah ve soğuk tondaki diğer bütün renklerle kullanmak mümkün.

3. Büyük Çantalar: Bu çantalar her zaman görüntüsü ve rahatlığı sebebiyle moda olmuştur. Çok fazla eşya toplayabiliyor olması sebebiyle kadınların en büyük gözdesi olmaya 2015 yılında da devam edecek gibi gözüküyor. Bir çok doku ve renk seçeneğinin bulunması da cabası. Yaz aylarının bütün enerjisini çantalara yansıtan Lacoste çantaları, sade bir görünüm ile kombinlemeniz bile mümkün. Günlük bir kombinde, koluna tak-çık diyebileceğimiz en klasik ürün. Öyle ki ortalıkta ne var ne yok yanınıza alabilmenize yardımcı olduğu için bir nevi hayat kurtarıcı.


Göz At


Göz At


Göz At


Göz At


Göz At

Ayrıca başka bir alternatif olarak pvc kaplama çantalar da mevcut. PVC kaplamanın en belirgin özelliği ise su geçirmez olması.PVC kaplama ürünler özellikleri sebebiyle mevsimlik bir çanta yerine de kullanılabilir.

4. Alışveriş Çantaları: Günlük ipad, kitap ve diğer kişisel eşyalarınızı taşıyabileceğiniz ideal boy çanta tipi. Boyu dolayısıyla bir şeyler artık çantanızdan dışarıya çıkmayacak.

5. Uzun Boylu Çantalar: Lacoste’un geleneksel çantası olan boyuna doğru uzayan çantalar eskiye yeni bir yorum getiriyor. Hem klasik ürün severler hem de yeni bir şeyler arayanlar için ideal diyebiliriz. Uzun çantalar, yapısı dolayısıyla her vücut tipi tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Su geçirmez özellikleri sayesinde mevsimlik olarak kullanılabilir. İsterseniz desenli veya düz alternatifleri de yer alıyor.

Ayrıca Bakınız

6. Desenli Çantalar: Bu yazın en büyük trendlerinden biri olan denizci teması çantaları da donatıyor. Çizgili ve mavi renklerin dışında bir çok renk seçeneği bulunan bu ürünleri, düz renk kıyafetlerinizi ön plana çıkarmak için kullanabilirsiniz.Ya da son dönemlerin yeni trendi olan pattern on pattern (desen desen çakışması) sanatı yaratabilirsiniz.

7. Spor Çantalar: Bu çantalar 2015’in geniş çantalarına en iyi alternatif olarak gösteriliyor. Ayrıca dış görünümü sayesinde her duruma kolay entegre edilebilmesi sebebiyle iyi bir tercih olabilirler. Eğer sportif bir kadınsanız, böyle bir ürün hayatınızın her yerine kolayca uyum sağlayabilecek gibi duruyor.

8. Küçük Zarf Çantalar: Eğer kısa bir yola gidiyor ve yanınızda çok fazla eşya taşımak istemiyorsanız sizi acil durumlarda kurtaracak bir çanta var, küçük çantalar. İster elinize asın, ister koltuk altınıza sıkıştırın özgürlüğünüzü engellemeyecek, kuş gibi hafif hissetmenizi sağlayacaklar.

#LacoteÇantaModelleri

 

#2015ÇantaModelleri

 

#KadınÇantaYeniSezon

 

Yorumları görüntüle (0)

Yorum Yapın

Eposta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.