Now Reading
Babalar Günü İçin Hediye Önerileri

Babalar Günü İçin Hediye Önerileri

Biliyoruz ki ne anneler ne de babalar tek bir güne indirgenerek hatırlanacak insanlar değiller. Kimi zaman koruyucu melek, kimi zaman öğretmen, kimi zaman arkadaşken aynı zamanda onun kızı veya oğlusunuzdur. Babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur. Yaşınız kaç olursa olsun.
Haziran ayının 3. pazarı olan ve tüm dünyada geçerli olan babalar günü ’nün ortaya çıkış hikayesine gelirsek;

Babalar günü fikri ilk olarak 1909’da Washington’da yaşayan Sonora Dodd tarafından ortaya atıldı. Sonora Dodd’un babası William Smart Amerikan iç savaşı gazisi idi. William’ın eşi, altıncı çocuklarını doğururken vefat etmiş. William yeni doğan bebeği ve diğer beş çocuğunu Washington’un doğusundaki çiftlikte yetiştirdi. Babasının iç savaşta yaşadıklarının büyük bir minnetle anılması gerektiğini düşünen Sonora yetkili kurum ve kuruluşlara giderek durumu anlattı ve babasının onurlandırılmasının gerektiğini dile getirdi.

Sonora’nın bu teklifi güzel bulundu ancak gerekli çalışmalar William’ın doğum günü olan 5 Haziran gününe yetişemediği için Haziran ayının 3.pazar günleri ”Babalar Günü” olarak kutlanmaya başladı. İlk babalar günü 19 Haziran 1910 senesinde Amerika’nın başkenti Washington’un Spokane şehrinde kutlandı. O günden beri de tüm dünyada bu özel gün kutlanmaya devam etmektedir.

Hayatımızın en değerli ve ilk kahramanı olan babalarımızı çeşitli jestlerle mutlu etmeye çalışıyor, onların bizim için ne kadar değerli olduğunu bir kez daha göstermek için çaba gösteriyoruz. Sizde bu günde onlara hediye almak isterseniz, size babalar gününe özel çok uygun bir hediye önerimiz var!
Sıcak havalara uygun Lacoste L.12.12 Pololar. Mutlaka her babanın sahip olmak isteyeceği fonksiyonel ve elegant bir klasik polo vardır. Yüzlerce renk Polo içinden ona en uygun olanı hediye edebilirsiniz.

Hediyenizi şort ve pantolon ile kolayca kombinleyebilir, pamuklu ve terletmeyen özellikteki kumaşı ile zevkle kullanabilirler.
Siz de bu özel günde ne kadar değerli olduklarını onlara hatırlatmak isterseniz; shop.lacoste.com.tr ‘a bekleriz.

#BabalarGünüHediyesi  

#HediyeÖnerileri  

#HediyeFikirleri  

#BabayaHediyeFikirleri  

#LacoseErkek  
#LacosteAyakkbı  
#LacosteBabalarGünü  
#LacosteErkekPolo  

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top