Now Reading
Bir trençkottan beklediklerimiz

Bir trençkottan beklediklerimiz

Öyle bir mont düşünün ki hem trend bir parça olsun hem sizi soğuktan korusun hem yağmur geçirmesin. İşte trençkot ’un hikayesi.

Kökeni İngilizce olan trençkot, siper anlamına gelen ‘trench’’ ve palto anlamına gelen ‘coat’ sözcüklerinin birleşmesiyle günümüze kadar gelen trendi bir parça.1. Dünya Savaşı’na kadar uzanan uzun bir geçmişi bulunuyor. Savaş döneminde askerlerin hantal paltonlar giymekten kurtulması amaçlanarak tasarlanmış. Hollywood’unda bu popüler kültürden nasibini almasıyla artık sadece askerler tarafından değil, halk tarafından da kullanılmaya başlayan trençkot, günümüzün halen en şık, modern ve klasik parçalarından biri olarak yerini korumaya devam ediyor.

Trençkot denilince aklıma ilk gelen şey, bir sonbahar dolabının ‘olmazsa olmazı’ olduğu. Klasik, zarif stiliniz ne olursa olsun kullanılabilecek anahtar ürün. Ofise giderken de akşam yemeğine çıkarken de kullanılabilir. Çünkü günlüğe ve geceye uyarlanabilecek bir yapısı var.Bir kere zamansız. Zamansız derken, kastettiğimiz şey modası hiçbir zaman geçmeyecek demek istiyoruz. Yani bir trençkota yatırım yapmak hiç bir zaman boş yere yapılmış bir müsriflik olmayacaktır.
Biz stil danışmanlarının ise son dönem favori trendlerinden olan military, bu sezon trençkotlara sıçrıyor. Görüntüler maskülen ve kendinden emin.Sezon renklerinde nötr renklerle birlikte bej rengi en çok tercih edilenlerden.

Bu sezonun Lacoste trençkotları ise mevsimlik bir trençkottan çok daha kalın bir yapıya sahip ve rüzgar geçirmeyi engelliyor. Su kaydırma özelliği sayesinde yağmurda kalsanız bile nanoteknolojik kumaş sizi koruyacak.

Bu sonbaharda siz de zamansız şıklığa eşlik etmek istiyorsanız online mağazamızı aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

#LacosteKadın
#LacosteKadınTrenchcoat

#LacosteKadınTrend

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top