Now Reading
Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü

8 Mart 1957 tarihinde Amerika Birleşik Devletlerinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları isteyerek greve başladı.
Polisin işçilere saldırdı ve işçiler fabrikaya kapatıldı. Bu esnada fabrikada büyük bir yangın çıktı. Kaçmaya çalışırken bariyerleri geçemeyip mahsur kalan 120 kadın işçi orada can verdi. Cenazeye 10 bin kişi katıldı.

İşte böyle trajik bir ortaya çıkış hikayesi olan Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart’ta kutlanmaya devam ediyor. Tabi kadınlar günü denilince akla ilk akademi ödüllü oyuncu Meryl Streep filmi Diren geliyor.

Dünyanın doğusu ya da batısı fark etmeksizin her gün kadınlar için hayat biraz daha zor, biraz daha karmaşık ve her şeye rağmen keşfedilmeyi bekleyen güzel şeylerle dolu.

Kadınların sadece özel günlerde değil her gün hatırlanması, değer verilmesi gerektiğini biliyoruz ve Lacoste ailesi olarak onları önemsiyoruz. Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Bu özel günde sevdiğiniz kadınlara onları unutmadığınızı göstermek için shop.Lacoste.com.tr adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

#LacosteKadınlarGünü  

#LacosteKadın  

#LacosteKadınModa  
#LacosteKadınGiyim  

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top