Now Reading
Efsaneler Şehri: Los Angeles

Efsaneler Şehri: Los Angeles

Melekler Şehri

Bir yüzü Pasifik Okyanusu, diğer yüzü Mojave çölüne bakan Los Angeles, deniz tatilinin beraberinde kendini gecenin ışıklarına bırakmaya hazırlananlar için geliyor.

Enerjisini güneşten alan Los Angeles, Kaliforniya eyaletinin en kalabalık şehri. Aynı zamanda dünyaca ünlü Hollywood, DisneyLand, USC School of Cinematic Arts gibi sanat ve popüler dünyanın enlerine de ev sahipliği yapıyor.

Büyük bir şehir olan Los Angeles, uzun mesafeleri ile ünlüdür. Ulaşım için en iyi yol bu sebeple araba olacaktır.

Mesafelerden bahsetmek gerekirse Hollywood ile şehir merkezi ortalama 40-45 dakika sürüyor. Günlüğü 20 dolardan başlayan araç kiralama burada mümkün. Özellikle iklimin elverişli olması sebebiyle en çok üstü açık araba kullanılan şehri burasıdır.

Nereleri Gezmeli?

Büyük okyanusun doğru kısmında yer alan etrafı dağlarla çevrili Los Angeles’ta gezerken kendinizi bir Amerikan filminde hissetmek mümkün. Dinamik bir şehir olduğu için gezilecek yer alternatifi bol. Herkese uygun mutlaka bir yer bulabileceğiniz bir şehir. Biz ufak bir liste yaptık. Bunları yapmadan kesinlikle dönmeyin.

1-Hollywood

Los Angeles denilince ilk akla gelen yerlerden biri film yıldızlarının el ve ayak izlerinin bulunduğu cadde.

Akademi ödül töreninin yapıldığı Dolby Tiyatrosu, eski adıyla Kodak Tiyatrosu yine Hollywood’ta mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri.

Sırt Çantası Kapasite

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top