Now Reading
Elegance In Motion

Elegance In Motion

Uzun yıllardır gömleği ile popüler marka Lacoste’tan bambaşka bir gömlek anlayışı ile karşı karşıyayız.
Değişen moda akımı karşısında değişen teknolojiyle harmanlanan klasik bir stil. Yeni sezonun kendinden epey söz ettirecek yeni ürünü muhtemelen gömlekler olacak. Bu yazımızda sizin için gömlekleri yakından incelerken, özel teknolojilerine de değindik. Yakın zamanda gömlek almak gibi bir niyetiniz varsa yazımızı okumadan almayın!

regular fit erkek lacoste gömlek lacivert
1-Regular Fit Lacoste Gömlek

Regular gömlek hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Regular fit sadece düz kesim midir? Regular kesim bir gömleği sadece kilo problemi yaşayanlar mı giyebilir?

Evet işte kafanızdaki tüm bu problemlere çözüm bulmaya geldik. Ne yazık ki günümüzde gömleklerin kalıpları hakkında yeterince bilgiye sahip değiliz. Buradaki amacımız biraz fitlerden bahsederek, Lacoste’un yeni gömlek koleksiyonu hakkında sizleri fikir sahibi edebilmek.

Regular fit, her ne kadar kelime anlamıyla Türkçeye çevrildiğinde düz kesim olarak algılansa da geçmişi olan bir gömlektir. klasik fit/kesim olarak da geçer. Aslında bir gömleğin olması gereken kesim regular kesim gömlektir. Standart ölçülere sahiptir.
Günümüzde yeni moda algısıyla birlikte özellikle bel bölümü ve kol kısmı ne yazık ki genç yaş grupları için biraz daha bol kalıyor. Bu sebeple özellikle karın bölgesinde kilo problemi olan erkekler bu kesim gömleği tercih etseler de üst proporsiyonu kısa olan kişiler için en uygun fit yine regular kesim olacaktır.

Regular kesim bir gömlekte, yaka klasik olup, bazen de bu bölüme düğme yerleştirilebilir. Bu tarz gömlekler özellikle iş yerleri ve günlük smart casual olarak adlandırdığımız stil için uygundur.

Lacoste’un yeni koleksiyonunda regular fit kesimlerde özellikle terlemeyi önleyici,kötü kokuları engelleyici apreler kullanılmış.Gece çıkmalarını seven fakat sigara kullanmayan biriyseniz bu apreye sahip bir ürünü hemen denemelisiniz.

slim fit erkek lacoste gömlek
2-Slim fit

Slim fit kesim gömleğe dair bildiğimiz en yegane şey regular fit gömleğe göre daha modern bir görüntüsü olduğu olabilir.Slim fit kesim gömlekler ilk kez piyasaya sürüldüğünde İtalyan kesim gömlek olarak da adlandırılıyordu. Bunun sebebi regular fit gömleğe göre etek boyunun çok daha uzun ve yer yer yakasının çok daha dik olmasından kaynaklıydı. Günümüzde İtalyan fit çoğu gömleğin yaka boyu, klasik fit ile aynı hale getirildi ve bu kesimin adı slim fit olarak kaldı.

Kimler özellikle slim fit gömlek giymelidir?

Her kesimin kendi içinde ölçüleri bulunmaktadır. Regular fit gömleğin ölçüsü 22 iken slim fitin ölçüsü 17’dir.Bu sebeple özellikle karın- göbek bölgesindeki kilolardan şikayeti olmayanlar ve üst proporsiyonu uzun olanlar için slim fit gömlek giymek ideal olacaktır.

3-Tailored Fit

Tailored fit, zaman zaman klasik kesimle karıştırılsa da bu tamamen insanların vücut şekilleri baz alınarak üretilen gömleklerdir.Regular fit ve slim fit arasına denk gelen, bel ve kol kısımları biraz daha dar, pilesiz kesim demek doğru olacaktır.Bazı vücut tiplerinde omuzlardan oturan beden, belden büyük gelebiliyor. Tailored fit tamamen bu ve buna benzer özel durumların önüne geçmek için üretilen gömleklerdir diyebiliriz.

Henüz kendinize hangi fit gömleği almanız gerektiğine dair fikriniz yoksa; Lacoste’un klasik giyinmeye rağmen içerisindeyken size hareket alanı sağlayan koleksiyonu “Elegance in Motion” koleksiyonunu incelemenizi tavsiye ederim.
Daha fazla ürün incelemek ve sürpriz fırsatlardan faydalanmak için hemen shop.lacoste.com.tr adresini ziyaret etmeyi sakın unutmayın!

#LacosteSlimFitErkekGömlek  

#LacosteRegularFitErkekGömlek  

#LacosteRegularFitErkekGömlek  

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top