Now Reading
Gardırop Detoksu

Gardırop Detoksu

Bahar geldi. Kışlıkları kaldırmaya başladık. Fakat dolabımız o kadar karışık ki her sabah karşısına geçip saatlerce ne giyeceğimizi düşünüyor, giyip giyip çıkarıyoruz. Ya da evet o sabah giymeye karar verdiğimiz şeyi bir türlü bulamıyoruz. Ah bulduk galiba, arkalardan bir yerlerden ucunu gördük. Tutup biraz daha çekin. Evet, evet o bluzu bulduk ama ne yazık ki kirliymiş.

İşte bu işkence çektiğiniz dönem baharla birlikte başladı. Gelin birlikte hem eğlenelim hem de şu dolabımızı baştan sona yenileyelim.
Elinizdeki ürünlere sormanız gereken temel sorular bulunuyor. Hadi başlayalım.

1-Son 6 ayda bu ürünü hiç giydiniz mi?

Satın aldığınız ürünü giymiyorsanız, nedenlerine bakalım. Modası mı geçti ya da bedeni küçük geldi ve değiştirmeyi mi unuttunuz?

2-Üzerinize oluyor mu? Eğer cevabınız hayırsa, lütfen ürünü tutmayın.

3-Tadilat, terzi gerekiyor mu? Muhtemelen öyledir. Peki öyleyse bu ürünü ‘bir şans daha verelim kutusuna atın.

4-Elinizdeki ürünü en az 3 kombinle kullanabiliyor musunuz? Bu en önemli kriterimiz. Eğer o kadar da kullanışlı değilse az giyeceksiniz ve dolabınızda fazladan yer kaplayacak.

5-Çok benzeri şeyleriniz var mı? Elinizde çok benzer olan şeylere bakın. İçlerinden durumu iyi olanlardan 2-3 tane seçin. Bu sizin için yeterli olacaktır. Üzerinizi değiştirdiğinizi kimsenin anlamama hali de kötü bir durum.

Şimdi dolabımızı yerleştirebiliriz.2 ay kadar bir süreç boyunca neleri kullanıp neleri kullanmadığımızı gözlemleyeceğiz. Mesela bir şans daha verelim dediğiniz ürünleri kullandınız mı? Eğer kullanmadıysanız üzgünüz ki onların yeri artık o dolap değil.

Bütün eşyalarınızı yarısından aza indirene kadar buna devam edeceğiz. Çünkü o giysiler sizi sergileyen özel bir butik mağazada durmalı. Dolabınız bir depo alanı değil.

Neye ihtiyacınız olduğunu bir kağıda ya da cep telefonunuza not alın. Alışverişe çıktığınızda bu ihtiyaç doğrultusunda satın alma yapabilirsiniz. Belki de o kadar uzaklara gitmenize gerek kalmaz. Bu işlemden sonra online mağazamıza bekleriz.


shop.lacoste.com.tr

#LacosteGardrobum

 

#LacosteYeniGözlükModelleri

 

#EnModaRenkler

 

#LacosteGardrobumuYenile

 

#GüneşGözlüğüTrendi

 

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top