Now Reading
Limonata

Limonata

Yazın bitmesini istemezken güneşin son günlerinde kendimize ufak tefek jestler yapıyoruz. Dalgaların sesi kulağımızda, tepemizde de güneş. Buyurun, size esin kaynağı. Limonata detoxu. Renkler belki de hiç bu kadar özgür olmamıştı! Sıcak renklerin birbiriyle uyumu doğadan geliyor. Enerjik sarılar, çekici kırmızılar, havalı yeşil. Taptaze bir görüntü elde etmek hiç te zor değil. Bu renklerin çakralarınıza da iyi gelecek, içinizi kıpırdatacak yazı devam ettirecek.

Ev Yapımı Limonata Tarifi

Gerekli malzeme

8 Limon

2 Su bardağı

Toz şeker

1-2 Su bardağı soğuk su

Buz

Nane yaprağı

Limonları yıkayıp sularını süzdükten sonra kabuklarını geniş bir kaba rendeleyin. 6 tane limonu küp şeklinde doğrayıp rendelenmiş limon kabuklarına ilave edin. Toz şekeri ekleyip elinizle iyice ovarak limonların suyunun çıkmasını sağlayın. Kalan iki limonun suyunu sıkıp ilave edin. Limon kabukları ile limon parçalarını tel süzgeçten geçirip süzün. Soğuk suyu ekleyip karıştırın. Üzerini kapatarak 1-2 saat buzdolabında bekletin. Sürahiye alıp isteğe göre, dilimlenmiş limon, nane yaprağı ve buz ile servis yapın.

Limonatanızın yoğunluğuna göre su ilave edebilir, kişi sayısına göre limon adedini ve toz şeker miktarını aynı oranda arttırabilirsiniz.

Detaylı bilgi için;

#YemekTarifleri  

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top