Now Reading
Şehrin En Yaratıcı Sergisi

Şehrin En Yaratıcı Sergisi

British Council ile Digi.logue’un yaratıcı ve eğitici işbirliğiyle düzenlenen AltCity İstanbul projesi şehrin en yaratıcı sergisi “Across the Line”a imza atıyor. Daha önce Sao Paulo, Mexico City ve Bogota’da yapılan AltCity’nin, İstanbul’da gerçekleştirilen dördüncü ayağı, dijital sanatları odağına alarak; farklı disiplinlerden gelen ve Türkiye’de yaşayan sanatçıların dijital sanat projeleri üretme becerilerini ve bu konudaki işbirliği potansiyellerini artırma amacı taşıyor.

Proje kapsamında dijital dünyanın imkanlarından faydalanmaya hak kazanan 12 katılımcı, Birleşik Krallık’ın önde gelen dijital sanat gruplarından Squidsoup’un mentorluğunda teknoloji odaklı düşünme ve üretim süreçlerini destekleyen workshop’lara katılarak, Zorlu PSM Sky Lounge’ta iki hafta boyunca tam zamanlı olarak kendilerini geliştirme imkanı buldu.

Salford Quays merkezli dijital sanat programcıları Quays Culture’ın yapımcılığını üstlendiği projeyle sanatçılar, yaratıcı/teknik danışmanlarla birlikte “İstanbul” teması ekseninde 8 adet dijital sanat eseri oluşturdu. 14 Kasım Salı gününden itibaren Zorlu PSM, Digi.logue Space’de teknoloji ve sanat tutkunlarını bir araya getirecek olan “Across the Line” sergisi, 25 Aralık Perşembe gününe kadar ziyaret edilebilecek.

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top