Now Reading
Siyah Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Siyah Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Siyah Hakkında Doğru ve Yanlış Bildiklerimiz

1-Siyah Zayıf Gösterir

Gerçek şu ki tüm koyu renkler sizi zayıf gösterir. Özellikle tek renk giyinmek bu konuda kusursuzdur. Yalnız malzemelerin kalitesine ve aralarındaki ton farklılığına dikkat etmeyi unutmayın.

2-Siyah fazlalıkları gizler

Sık yapılan yanlışlardan biri daha. Eğer fazlalıklarınızı gizlesin diye bodycon (vücuda yapışık) bir elbise giyiyorsanız ne yazık ki çözüm elde edemeyiz. Siyah renginin buradaki işlevi tüm şekli saklama potansiyeline sahip olmasıdır. Bu sebeple fazlalıkları gizleme olayını ancak şu şekilde gerçekleştirebiliriz. Asimetrik kesim bir elbise ile veya vurgu noktasını problemli yerden uzaklaştırarak. Örneğin, basenlerinizin geniş olmasından şikayetçiyseniz, siyah elbisenin üzerine takacağınız ve üst bölgede kullanacağınız takılar, ilgiyi yukarı çekecektir. Burada siyah gizleme görevini üstlenmiş olacaktır.

3-Siyah herkese yakışır

Külliyen yalanlardan biri daha. Renk danışmanları tüm ten renklerini 4 mevsim doğrultusunda inceliyor. Bu, ten renginizin alt rengindeki renkten yola çıkarak yapılan bir sınıflandırma ve ne yazık ki herkesin siyahla uyum içinde olması gibi bir durum söz konusu değil. Doğal renklerinizle uyum içinde olmayan bir siyah rengi karşı tarafa yalnızca olumsuz çağrışım yapacaktır.

4-Siyah tüm renklerle uyum içindedir

Siyah soğuk alt tonlu ve net bir renktir ve ancak benzer özellikleri taşıyan diğer renk gruplarıyla uyum sağlar.

5-Siyah asaletin rengidir.

Siyah renginin gösterge biliminde (semiyotik) olumlu ve olumsuz bir çok çağrışım yer almaktadır. Siyah olumsuz olarak; ölüm, üzüntü, keder, kasvet gibi anlamlar taşırken, olumlu olarak güven, netlik, cesur olma hali, güç, cazibe gibi psikolojik alt yapıları içerir. Fakat asaletin rengi Mor’dur. Louis’in kraliyette mor kadife kostümünden gelmektedir.

#LacosteSiyahRenkler

 

#LacosteErkek

 

#LacosteKadın

 

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top