Now Reading
Sonbahara Özel Parçalar

Sonbahara Özel Parçalar

Geçtiğimiz hafta piyasaya sunulan «Winter On Move» koleksiyonu ile birlikte Lacoste’un ikinci koleksiyonu da açılmış oldu. Koleksiyonu detaylarıyla bir önceki yazımızda incelemiştik. Şimdi ise bir sonbahar dolabında olmazsa olmaz, sezonun trend parçalarını sizin için seçeceğiz.

1.Montlar

Bu sezon montlarda, hava koşulları dolayısıyla daha çok havacı montları denilen, bomber ceket modelleri popüler. Mevsimlik ve hava geçişleri için oldukça ideal. Rüzgârı önleyen özel paraşüt kumaştan üretiliyor, dış yüzeyi ise su geçirmiyor.
Şişme montlara geldiğimizde bu sezon degradeli (tonlu) ve enine blok çizgileri olan montları bol bol göreceğiz. Bunlar yine modadaki 90’lar etkisinden geliyor. Trendlerdeki değişimler yine geçmişten nasibini alıyor.

Bu tarz parçaları kullanmak, kombin açısından size çok yardımcı olabilir. İçerdiği renklerle birlikte kullanacağınız üst ve alt gruplarla kolaylıkla uyum yakalayabilirsiniz.

Klasik mont modelleri ise gün içinde belli bir dresscode zorunluluğu olup, gömlek ve ceket giymek durumunda kalanlar için. Bordo, lacivert, siyah ve bej renklerindeki bu ürünler hafta sonu da şık bir kombin için ideal.

2.Trikolar

Basic trikolarla birlikte blok renklere sahip trikolar bu sezonun en çok dikkat çeken modelleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki %100 yün, özel bir işlemden geçerek hem dökülme yapmıyor hem de vücudunuzun kaşınmasına izin vermiyor.

3.Elbiseler

Bu sezon tam da Eylül-Ekim arası geçişte tüm markaların kullandığı ekose trendine Lacoste’un elbiselerinde rastlamak mümkün.
Yünlü modeller ise daha çok Kasım-Aralık arasında tercih edilebilecek cinsten.
Klasik L1312 polo modellerinin elbiseleri, hafta sonu stilinize spor izlenim katacak. Dilerseniz rahat bir sneaker ile kombinleyebilir, üzerinize yelek modellerinden kontrast renk oluşturacak bir model tercih edebilirsiniz.

5-Pantolonlar

70’lerden kalan trendlerden bir tanesi daha pantolonlarda karşımıza çıkıyor. Fitilli pantolon modelleri ve düğmesiz pantolon modelleri bu sezon koleksiyon pantolonlarının esaslarını oluşturuyor. Kullanımı kolay ve normal bir pantolondan hiçbir farkı olmayan düğmesiz pantolonlar, eşofman rahatlığı sunarken şıklıktan taviz vermiyorlar.

Fitilli pantolonlar ise ince fitil ve kalın fitil olarak değişiyor. Fitilli ceket ve pantolon takımları ile 70’ler trendinin kurallarını yeniden yazıyor olacaksınız.

Koleksiyona dair daha fazla fikir edinmek ve sürpriz fırsatlardan faydalanmak için hemen Lacoste.com.tr

adresini ziyaret etmeyi unutmayın!

Software Certifications CSTE Free Demo Sale

In Testing CSTE the closet, take out two black folders, put them on the table, open them, and point to the first page and say to me If this is the document of the engineering department, you should first CSTE Free Demo separate all the documents by department, each department. I have learned almost everything. Each mom is in charge of dozens of Software Certifications CSTE Free Demo CSTE Certified Software Test Engineer (CSTE) Miss , with the most Chinese sisters and more than 60. From her dress tonight, and her shiny and blurred eyes, Li Wei already CSTE Free Demo knows that tonight mydi let him Software Certifications CSTE Free Demo go to her residence is drunk Weng Zhiyi is not in the wine. In the afterlife, I hope that you are still a man, still so handsome and so calm, but please do not rush to conclude a marriage with other girls, but carefully see me clearly. She has never tried such carelessness, so happy and unreal happiness.

The white stone was not Software Certifications CSTE Free Demo smart CSTE Free Demo enough to say that he praised the old man, only admitted that he had attacked the old man behind him and reviewed it. After changing to singing and not having my own song, I lost my goal and sang without a fixed goal. CSTE Certified Software Test Engineer (CSTE) This person, Shi Tiandong knows, and occasionally seen in TV newspapers, this figure is really CSTE Free Demo characteristic, it is unforgettable, he should be the boss of Su Mingyu. The next Testing CSTE day, the two medals went to visit his relative s home, and there Software Certifications CSTE Free Demo was no search. The sloping girl regarded his performance as the performance of others in the massage room. He couldn t help himself. You discuss it, after the discussion is over, let me go where I live.

Prosperity walked in step by step, only to go to Otaru to see Software Certifications CSTE Free Demo his position, until Otaru screamed at the side of his chest, and then he turned and slammed and ran out After a glimpse, he raised his voice and asked, Where are you going to take it The two wheezing workers were shocked when they saw Dazhi coming over. Wait a minute. Changsheng stood Software Certifications CSTE Free Demo up and touched the wallet. Prosperity did not pay attention to Ning Yu, all his energy was concentrated on the question that made him care Where to find two people who know the computer to manipulate these two silk loom Posting a job posting tomorrow Or send an advertisement in the newspaper Will someone come to apply Going to the teacher to teach computer courses to train existing women workers Grandma, you Testing CSTE don t know, these four leaders in mainland China CSTE Free Demo have always advocated that the revolution is more important than production, http://www.testkingdump.com so many factories have Software Certifications CSTE Free Demo stopped working and stopped production. You told me last time to ask for CSTE Certified Software Test Engineer (CSTE) a variety of trees to raise silkworms.

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top