Now Reading
Spring Essentials

Spring Essentials

Ekinoks ; güneş ışınlarının 21 mart ve 21 eylül tarihlerinde ekvatora dik düşmesi ile oluşur. Böylece her yerde gece ve gündüzler eşit olur. Ekinoks ya da diğer adıyla gün-tün eşitliği yılda iki kez tekrarlanır; İlkbahar Ekinoksu ve Sonbahar Ekinoksu. Bu tarih; Güney Yarım Küre’de Sonbahar, Kuzey Yarım Küre’de ise ilkbahar başlangıcıdır.

Ülkemizin de bulunduğu Kuzey Yarım Küre’de ilkbaharın başlaması anlamına gelen bu durum aynı zamanda güneş ışınlarının öğle vakti Ekvator’a dik açı ile düşmesidir. Bu tarihten itibaren artık gündüzü daha fazla yaşayacağımız anlamına geliyor.

Doğanın da ilkbahara büründüğü bu günde, rengarenk ürünlere mutlaka sahip olmalısınız. Bu mevsimler geçiş mevsimi olduğundan uzun kollu giymeye devam ediyoruz. Bir yanda yağmur yağıyor, bir yanda öğle vakti güneş çıkıyor. Kat Kat giyinmek yerine giyeceğiniz bir sweatshirt sizin için en uygunu olacaktır.

Gündüz rahat sweatshirtünüz ve ona uygun pantalonunuzla uyum içerisinde olmak isterseniz shop.Lacoste.com.tr ‘den son fırsat, indirimli baharlık ürünlerimize göz atabilirsiniz.

#lacosteerkekyenisezon  

#lacostekadınyenisezon  

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top