Now Reading
Trend Alert: Chelsea Botlar

Trend Alert: Chelsea Botlar

Kış sezonu geldiğine göre botların dolaptan çıkma vakti de geldi demektir. Peki her şeyde olduğu gibi botlarda da bir moda yok mu? Bazılarımızın daha kaba ayakkabılardan hoşlandığı bir gerçek fakat çizme gibi ultra şık bir ayakkabı giymek yerine, sizi hem spor hem de casual kıyafetlerle idare edebilecek bir ayakkabı düşünmez misiniz?

İlk olarak Victoria’n döneminde kraliçenin daha rahat ata binmesi için tasarlanmış, giyimi kolay düz botlardı, chelsea botlar. Tabi bu durum zamanla hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilme sebebi oldu. Özellikle 60’lı ve 70’li yılların en popüler parçalarından biri olmasında Beatles’ın önemli bir rolü var diyebiliriz.

Günümüz stil ikonlarının da en çok tercih ettiği bot çeşidi olarak yer alan chelsea botlar, casual veya spor bir görüntüyü kış aylarında tamamlayabileceğiniz en ideal ayakkabı seçimlerden.
Genellikle yan taraflarında bulunan esnek bölümler giyimini de kolaylaştırdığı için, böylesine bir metropol hayatında hayatınızı kolaylaştıracağına şüphe yok.

Lacoste ’un bu seneki ayakkabı sezonunda da yer verdiği chelsea botlar birkaç renkten oluşuyor. Diz altı ve bilek boyu olarak satışa sunulan botlarda dikkat etmeniz gereken birkaç şey bulunuyor.

1-Bacak boyunuz

Eğer bacak boyunuz uzunsa bilekte olan modelleri gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz. Bacak boyunuz kısaysa bu chelsea botların topuklu olanlarını tercih edebilir veya çizme şeklinde olanları giyebilirsiniz. Çizme gibi bir chelsea bot tercih etmeniz durumunda mutlaka giyeceğiniz eteğin boyu kısalmalıdır. Bu sizin bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir.

2-Bilek boyu

Eğer ayak bileğiniz kalınsa, bitiş noktası bileğinizin en ince yerinde olmalıdır. Aksi takdirde bu bileğinizi kalın gösterecektir. Bir kadın olarak bilek dikkat ettiğimiz hususlardan, unutmayın.

#Kahverengichelseabot

 

#LacosteKışlıkBot

 

#LacostekadınAyakkabı

 

#LacosteKadın

 

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top