Now Reading
Ücretsiz Renk Analizinizi Yaptırın!

Ücretsiz Renk Analizinizi Yaptırın!

Renk Analizi Nedir ve Nasıl Yapılır?

«Herkes her rengi giyer ancak her birimize yakışan kırmızı, sarı, mavi ve yeşil tonu farklıdır» diyerek başlayalım.

Her birimiz kabaca renk ailesinden birine dahiliz. Bu renk grupları da, ilgili mevsimde doğada gördüğümüz renk paletinden ilham alınarak isimlendirilmiş. Tonların farklılığı sıcak veya soğuk alt tonlu oluşlarından, netlik veya yumuşaklıklarından kaynaklanıyor. Renk analizi seansında, kumaş yansımalarını ele alarak kişiyi değerlendirdiğimiz ve kişinin cilt tonunu değiştiren tonları elemek suretiyle bir çalışma yapıyoruz. Cildi karartmayan ve ya sarartmayan -her ikisi de yorgun ve hasta itibar bırakır- renk ailesine ulaştığımızda danışanımızın renk paleti ortaya çıkmış oluyor.

Neden Gereklidir?

Söz konusu moda olduğunda ise bildiğiniz üzere her yıl farklı renkte ürünler karşımıza moda diye çıkıyor. Beynimizin müzik, film ve moda endüstrileri ile yıkandığı, bizi yansıtmayan kişi ve ürünlere özendirildiğimiz bu dönemde, farklılıklarımızı onurlandırmamız gerektiğini düşünüyorum. Sunulanı beğenseniz de, üzerinizde benzer etkiyi yapma olasılığı %8 seviyelerinde.

Önerilen tonlar paletinde giyim, aksesuar, makyaj ve saç tonları seçildiğinde sağlıklı, çekici görüntünün yanı sıra iletişimi de kuvvetlendiren bir sonu ortaya çıkıyor. «Yakıştı mı, yakışmadı mı» endişeleri sonlanıyor, doğal olarak beraberinde kendine özgüven artıyor. Çoğumuzun gardırobu «belki giyerim» diyerek aldığı fakat içinde hiç de rahat etmeği nice kıyafetlerle dolu. Aynı şekilde makyaj çantalarında kullanılmayan bir servet yatıyor. Tonları tanımlamayı öğrenince bu fazlalıklara yol görünüyor ve yeni alışverişlerde bu hatalar yapılmıyor. Alışveriş sürecini, bütçesini ve gardırop yönetimini çok rahatlatan aynı zamanda hız kazandıran kişiye özel renk formülü diyebiliriz.

Siz de renk analizi yaptırmak istiyorsanız yüzünüzün belli olduğu bir fotoğrafı hemen stildanismani@erenperakende.com adresine mail atın, stil danışmanlarımız size uygun renk kartelasını paylaşsın!

View Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top